Piirihallitus v. 2023

Bastman Arja, Jyväskylä, varasihteeri ja varajäsenrekisterivastaava,
bastuulikki@gmail.com  044 034 2320

Halttunen Ulla, Muurame, sihteeri, nettisivuvastaava, 
FB-päivittäjä, vara-teams-vastaava, 
ulla.halttunen@gmail.com  050 354 7722

Joutsen Pekka, Jämsä, esitevastaava,
hyvinvointimessuvastaava
pekka.joutsen46@gmail.com    041 546 2662 

Kiviranta Jorma, Äänekoski,  
jko.kiviranta@gmail.com  050 598 7451

Moilanen Liisa, Laukaa, jäsenrekisteri-vastaava ja 
teams-vastaava, syyskokousvastuu 20.11.23
liisat.moilanen@gmail.com  040 821 0231

Mäkiranta Seppo, Jyväskylä, vara nettisivupäivittäjä, valokuvaus, SOSTE Talk, kevätkokousvastuu 27.3.23
seppo.makiranta@gmail.com   040 712 2649

Niiranen Ilkka, Keuruu, 
ilkka.j.niiranen@gmail.com        0400 810 800

Palola Heikki, Petäjävesi,  
heikki.palola@gmail.com  040 838 8473

Peiponen Arja-Leena, Saarijärvi, piirin hyvinvointivastaava
saarijarvi.seniorit@gmail.com    040 502 6173

Saikkonen Leila, Tikkakoski,  neljän senioripiirin varayhteyshenkilö
leila.saikkonen@gmail.com   040 734 9652

Sallinen Eila, Karstula,
eila.sallinen@kotinet.com   040 825 5211

Teräväinen Sirpa, Jyväskylä, puheenjohtaja, koulutusvastaava,
FB-päivittäjä, KENin jäsen, neljän piirin yhteyshenkilö,
KYT-yhteyshenkilö, SOSTE Talk -tapahtuma 26.-27.4.23
sirpa.teravainen@senioriliitto.fi     045 631 5108

Tyynelä Simo, Jämsä, varapuheenjohtaja, KENin jäsen,
suunnittelupäivävastuu 28.8.23 
simo.tyynela@gmail.com     040 842 2485



Väisänen Marja-Terttu, Jyväskylä, taloudenhoitaja, 
marja-terttu.vaisanen@elisanet.fi   044 744 3101

Senioriliiton hallituksen jäsenet 2020-2023 

Sirpa Teräväinen, Jyväskylä

Varajäsen

Heikki Palola, Petäjävesi

Senioriliiton valtuuston jäsenet 2021-2023

Arja-Leena Peiponen, Saarijärvi

Vara: Eila Sallinen, Karstula

Ilkka Niiranen, Keuruu

Vara: Reijo Ekman, Jämsä

Piirin sähköpostiosoite: Keski-Suomi@senioripiiri.fi⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠