Piirihallitus v. 2022

Bastman Arja, Jyväskylä, varasihteeri ja varajäsenrek.vastaava,
 bastuulikki@gmail.com 044 034 2320

Halttunen Ulla, Muurame, sihteeri ja vara-teams-vastaava, 
ulla.halttunen@gmail.com 050 354 7722

Joutsen Pekka, Jämsä, vara-nettisivuvastaava. 
pekka.joutsen46@gmail.com    041 546 2662 

Merja Kumpula, Jyväskylä, messuvastaava, 
kumpume@gmail.com   040 544 4997

Kurki Ossi, Muurame, viestintäkoordinointi ja opastus, 
ossi.kurki@gmail.com 040 848 7635

Moilanen Liisa, Laukaa, jäsenrekisteri-vastaava ja 
teams-vastaava, 
liisat.moilanen@gmail.com 040 821 0231

Niiranen Ilkka, Keuruu, 
ilkka.j.niiranen@gmail.com        0400 810 800

Ojanen Ahti, Äänekoski, varapuheenjohtaja, 
ahti.ojanen@gmail.com 0400 545 534

Palola Heikki, Petäjävesi, syyskokousvastuu, 
heikki.palola@gmail.com 040 838 8473

Peiponen Arja-Leena, Saarijärvi, Rose-vastaava ja 
neljän piirin tapaaminen, piirin hyvinvointivastaava
saarijarvi.seniorit@gmail.com    040 502 6173

Saikkonen Leila, Tikkakoski, vara Rose-vastaava, 
leila.saikkonen@gmail.com   040 734 9652

Sallinen Eila, Karstula,
eila.sallinen@kotinet.com   040 825 5211

Teräväinen Sirpa, Jyväskylä, puheenjohtaja, koulutusvastaava, 
sirpa.teravainen@senioriliitto.fi     045 631 5108

Tyynelä Simo, Jämsä, nettivastaava, 
simo.tyynela@gmail.com     040 842 2485

Väisänen Marja-Terttu, Jyväskylä, taloudenhoitaja, 
marja-terttu.vaisanen@elisanet.fi   044 744 3101

Senioriliiton hallituksen jäsenet 2020-2023 

Sirpa Teräväinen, Jyväskylä

Varajäsen

Heikki Palola, Petäjävesi

Senioriliiton valtuuston jäsenet 2021-2023

Arja-Leena Peiponen, Saarijärvi

Vara: Eila Sallinen, Karstula

Ilkka Niiranen, Keuruu

Vara: Reijo Ekman, Jämsä

Piirin sähköpostiosoite: Keski-Suomi@senioripiiri.fi⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠