Jäsenyhdistykset

Valitse yhdestätoista paikallisyhdistyksestä itsellesi sopivin

 

Henkilönä olet jäsenenä paikallisyhdistyksessä. Yhdistysten omilta verkkosivuilta löydät tietoa niiden toiminnasta sekä niiden henkilöiden yhteystiedot, joihin voit ottaa yhteyttä muun muassa jäsenyyteen liittyvissä asioissa.
 

Joutsan seudun kansalliset seniorit ry

 

jouseukanse@gmail.com

Pj. Antero Kuitunen

Siht.

040 064 1760

antero.kuitunen1940@gmail.com

Jyväskylän kansalliset seniorit ry

 

jykanse@gmail.com

Pj. Sirpa Teräväinen
Siht. Merja Kumpula
045 631 5108
040 544 4997

sirpa.teravainen@saunalahti.fi
kumpume@gmail.com

Jämsän seniorit ry

 

jamsa.seniorit@gmail.com

Pj. Reijo Ekman
Siht. Sirpa Tiiri-Salonen

040 064 0705
050 366 6963

reijo.ekman@gmail.com
sirpa.tiiri@gmail.com

Karstulan kansalliset seniorit ry

 

karkanse@gmail.com

Pj. Eila Sallinen
Siht. Eija Simonen
040 825 5211
050 558 5602
eila.sallinen@kotinet.com
eijasimonen@suomi24.fi

Keuruun kansalliset seniorit ry

 keuruu.seniorit@gmail.com

Pj. Ilkka Niiranen

Siht. Leena Wirkkala

040 081 0800

040 012 4992

ilkka.j.niiranen@gmail.com

leena.wirkkala@pp.inet.fi

Laukaan kansalliset seniorit ry

 laukaan.seniorit@gmail.com
Pj. Liisa Moilanen
Siht. 
040 821 0231
 

liisa.moilanen4@luukku.com
 

Muuramen kansalliset seniorit ry  

Pj. Olavi Roivainen
Siht. Ossi Kurki

050 561 4463
040 848 7635
olavi.roivainen@pp1.inet.fi
ossi.kurki@gmail.com
Petäjäveden kansalliset seniorit ry  

Pj. Heikki Palola

Siht. Seppo Ruoranen

040 838 8473

050 347 5373

heikki.palola@gmail.com

seppo.ruoranen@luukku.com

Saarijärven kansalliset seniorit ry

 

saarijarvi.seniorit@gmail.com

Pj. Kaarlo Pieniniemi
Siht. Leena Reinikka

050 385 0611

044 317 8263

kaarlo.pieniniemi@gmail.com
leena.reinikka@gmail.com
Tikkakosken kansalliset seniorit ry

 

 

Pj. Riku Tenhunen

Siht. Raili Rissanen

040 555 3262

050 3752 314

tikkakosken.seniorit@gmail.com

tikkakosken.seniorit@gmail.com

Äänekosken kansalliset seniorit ry

 

aanekoski.seniorit@gmail.com

Pj. Outi Huotari
Siht. Eero Huotari

044 522 0254

050 3697 837

outi.huotari@gmail.com
eerohuotari@pp.inet.fi